Az építészet egy olyan projekt alapú üzletág, melyben nincs két egyforma feladat. Az üzletágban tevékenykedő alvállalkozók regionális szinten szorosan együttműködnek a helyi beszállítókkal éppúgy mint a helyi szakemberekkel, tisztségviselőkkel, ellenőrökkel és hatóságokkal. A munkafolyamatok során számos általános és helyi szabályozásnak, előírásnak meg kell felelni.
A Dassault Systèmes a 3DEXPERIENCE platformjával hatékonyan hozzá tud járulni a projekt menedzsment, a virtuális tervezés és építés, az üzemeltetés és karbantartás menedzseléséhez az épület felépítésének teljes „életciklusa" során.
ORANGERIE Trópusi gyümölcstermő növények múzeuma - Népliget, Budapest (2008) Diplomamunka - KÉKI ANDRÁS
A 3DEXPERIENCE megoldásoknak köszönhetően az építészek, a mérnökök és a vállalkozók egységes platformon tudnak kommunikálni és együttműködni a tulajdonosokkal, a termékek gyártóival, és az alvállalkozókkal.
Így segítséget nyújt az alábbi területeken:
Összességében a Dassault Systèmes megoldásinak köszönhetően minden elképzelést meg tudnak valósítani, ami ahhoz szükséges, hogy a felépített épületekben elégedett emberek élhessenek és dolgozhassanak.
További információért látogassa meg a Dassault Systèmes oldalát! (Angol nyelven)
Itt minden termék egyedi és hatalmas értékű. Az emberi tartózkodás épületeinél sokkal több építmény készül, mint pl. gátak, metró alagút, szennyvíz tisztító telep, erőművi épület, hidak, tornyok… Ezek szerkezeti megoldásainak és terhelési variánsainak összevetése, fejlesztése egyszerre szükséges elemeik együtt működésének vizsgálatával. A valósághű szimuláció a tervezést a megalapozott döntések gyors meghozatalában tudja segíteni, miközben kimutatja a kritikus részeket. Vizsgálati lehetőségeinek felhasználásával minden kérdés megválaszolható.
Tudta? A londoni metró hálózat fejlesztése a teljes hálózat 3D szimulációján alapul.
ORANGERIE
Trópusi gyümölcstermő növények múzeuma
Az épület szabadon formált üvegszerkezetének tervezéséhez az építészetben általánosan használt CAD programok helyett a CATIA tervezőrendszert választottuk, amely nélkülözhetetlen segítséget nyújtott a munkához. Az IMA modullal megformált üvegburok háromszöghálós rácsszerkezetét a CATIA végeselem-módszerre épülő analízise és egy program alá fejlesztett makró segítségével nagyrészt automatizálva terveztük. Az eredményként kapott drótváz modellről a rácsos acél tartószerkezet gyártásához szükséges összes szerkezeti méret levehető, így a paraméteres típúselemenként meghatározott szerkezeti elemek – az 1762 db különböző hosszúságú rúd és a 616 db különböző csomópont – a 3D-s modell alapján automatizálva gyárthatók.